Vlastnosti súkromného detektíva


Trpezlivosť, dôslednosť a vytrvalosť, to je krédo každého detektíva. Trpezlivosť, to je veľmi podstatná vlastnosť, pretože každý prípad si vyžaduje istú dávku trpezlivosti na dopátranie sa k výsledku. Dôslednosť, je prednosť detektíva, ktorá je nevyhnutná pri tak dôležitej a detailnej práci a koniec koncov vytrvalosť, ktorú určite poznáte z rôznych filmov o detektívoch, avšak nie sú to tí klasickí detektívi vo veľkom baloniaku, s fajkou v ústach a lupou na oku, tí, ktorí hodiny riešili prípady, až sa dostali k záveru pátrania. Aj my sa snažíme čo najadekvátnejšie vyriešiť Váš prípad.

 

Súkromný detektív je nenápadný, empatický. Je to herec a psychológ zároveň. Musí sa vedieť vynájsť v každej situácii, doslova musí improvizovať, aby situácia, v ktorej sa ocitne bola čo najdôveryhodnejšia. Nenápadnosť je jeho druhým menom. Pri práci sa vyskytnú situácie, kedy nesmie vzbudiť podozrenie aby sa mu podarilo získať informácie. Potrebuje istú dávku šikovnosti, výrečnosti a osobného šarmu, aby sa niekde alebo k niekomu dostal.

 

Adaptívnosť je veľmi dôležitá vlastnosť, vďaka ktorej dokáže splynúť s davom a nie je nápadný. Stáva sa, že je potrebné dlhodobejšie sledovanie, najmä pre získanie údajov o zamestnancoch a ich konaní, ktoré môže smerovať k poškodeniu dobrého mena firmy, spôsobovať finančné úniky a podobne.

 

Dobrý detektív musí byť aj obozretný. Musí mať dobrú intuíciu a spoľahlivé zdroje informácií. Okrem tohto všetkého sa mu hodí dobrá pamäť, psychická a fyzická kondícia, aspoň základy sebaobrany, technické vedomosti a zručnosti.

 

Každý detektív podlieha odbornej spôsobilosti, je bezúhonný absolútne spoľahlivý, diskrétny a špičkovo vyškolený. Získané informácie môže detektív povedať iba osobe, ktorá si jeho služby objednala.

 

Správny detektív dokáže pracovať očami, ušami a ústami svojimi ale aj iných ľudí.